Pereiti į pagrindinį turinį
Kraunama..

      Folkloro ansamblis „SABINOVČAN“ buvo įkurtas 1982. Štefanas Kucko buvo jo įkūrėjas ir pirmasis choreografas. Grupė yra įsikūrusi rytų Slovakijos miesto Sabinovo kultūros centre.

      Šiuo metu „SABINOVČAN“ ansamblį sudaro trys grupės: šokių, moterų dainavimo, muzikavimo. Ansamblis vienija apie keturiasdešimt 16–30 metų amžiaus narių. Naujieji nariai ateina iš vaikų liaudies ansamblio „Sabiník“.
„SABINOVČAN“ surengia 30 pasirodymų per metus: koncertuojama įvairiuose kultūros renginiuose, folkloro festivaliuose, konkursuose, šventėse. Svarbiausi apdovanojimai buvo prizinės vietos solo dainavimo, moterų grupių dainavimo, choreografijos konkursuose. Be to, ansamblis dalyvavo įvairiuose festivaliuose užsienio šalyse: Serbijoje, Italijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Kinijoje, Alžyre, Rumunijoje, Ispanijoje, Kroatijoje.
      Ansamblis atlieka šokius, reprezentuojančius Spišo, Šarišo ir Zemplíno regionus: “krucena”, “karička“, “verbunk”, “čardáš”, “cigán”, “chorovod”.
      Vaikinų nacionalinius kostiumus sudaro siuvinėti marškiniai, liemenė, kelnės, ilgaauliai batai su pentinais, ilgas diržas ir skrybėlė su plunksnomis. Merginų kostiumus sudaro siuvinėta bliuzelė, liemenė, klostuotas sijonas, prijuostė, ilgaauliai batai ar bateliai.
 

Meno vadovas
Štefan Foriš 
Vyr. vadybininkė
Bakova Kvetoslava
Muzikavimo grupės vadovas
Bak Ján
Vokalinės grupės vadovė
Lukčíková Katarína