Pereiti į pagrindinį turinį
Kraunama..

      Penkių muzikantų kapela, draugėn susispietusi prieš keliolika metų. Tai – tie patys miškininkai, Vilniaus miškų urėdijos folkloro ansamblio „Nalšia“ dalyviai. Puikūs šio ansamblio dainininkai ir šokėjai, pajutę, kad be muzikos ir linksmybės neįsivaizduoja savo gyvenimo, kad jų kūrybinei saviraiškai ankšta tradicinio folkloro ansamblio veiklos rėmuose, po truputį pradėjo muzikuoti ir atskirai. O šiandien kaip tradicinė instrumentinė kapela jau dažnai kviečiami groti koncertuose, folkloro festivaliuose, TV laidose, taip pat ir vestuvėse, smagiuose pobūviuose, vakaronėse, surengti lietuvių kultūrą pristatančias koncertines programas svečiams iš kitų šalių, turistams.
      Kur begrotų, „Nalšios muzikantai“ visada stengiasi ne tik pristatyti tokią turtingą įvairių Lietuvos regionų muzikinę tradiciją, rasdamas tai, kas gražiausia, nepakartojama, „egzotiška” kiekviename Lietuvos kampelyje, bet ir palinksminti, išjudinti, suvirpinti širdį kiekvienam lietuviui atpažįstamomis, savomis, todėl ir brangiomis melodijomis. Užsienio svečiai, dalyvaujantys mūsų renginiuose gėrisi ir stebisi ne tik tuo, ką atlieka kapelos dalyviai, bet ir tuo, kad  visi žmonės nejučiomis įsitraukia į šventės vyksmą, kad kiekvienas Lietuvoje dar geba šitaip gražiai dainuoti, šokti, linksmintis.
      Įvairialypė muzikinė veikla skatina plėsti repertuarą nuo polkutės, valsiuko, „Malūnėlio” ar „Trepsiuko” iki romanso, šmaikštaus fokstroto ar žinomesnės populiarios melodijos parafrazės.
      Kapelos vadovė  – smuikininkė, etnomuzikologė Audronė Vakarinienė. Daugelį metų vadovavusi folkloro ansambliams, grojusi kapelijoje „Sutaras“, muzikavusi su kapelos „Bičiuliai“ dalyviais, ji subūrė draugėn, moko stilingai, tačiau tradiciškai groti, kūrybiškai atsiskleisti ir „Nalšios muzikantus“.
 

Vadovė Audronė Vakarinienė