Pereiti į pagrindinį turinį
Kraunama..

      Liublino gyvybės mokslų universiteto liaudies dainų ir šokių ansamblis “JAWOR” („Jovaras“) buvo įkurtas 1960 m. Jo įkūrėjai –Bogusławas Szotas ir Jozefas Dzikas. Vienas jų buvo ir universiteto choro įkūrėjas, o kitas buvo grupės choreografas ir meno vadovas. 

      Per beveik 60 veiklos metų ansamblis suformavo 4 šokių kolektyvus ir 2 muzikos grupes. Surengta daugybė koncertų ir laimėta daug apdovanojimų. Vertingiausi buvo Oscaro Kolbergo medalis, įteiktas 2000 m., ir apdovanojimas už nuopelnus „Liublino rajono ambasadorius“, gautas 2003 m. 

      Ansamblio repertuarą sudaro įvairūs šokiai, reprezentuojantys Liublino kraštą ir kitus Lenkijos regionus: Chelmą, Kašubiją, Sileziją, Podlesę, Krokuvą, Žyviecą ir kitus. Be to, ansamblis atlieka įvairius nacionalinius šokius: polonezą, mazurką ir kitus.
Repertuarą išplėtė liaudies dainos ir melodijos bei ritualiniai ir istoriniai pasirodymai. 

      Per daugiau kaip pusę amžiaus trunkančią veiklą grupė surengė per 4500 gyvų koncertų. Surengta daugiau kaip šimtas dvidešimt kelionių į 55 užsienio šalis visuose žemynuose. Ansamblis yra gerai žinomas ir pripažintas Europos šalyse ir Argentinoje, Azorų salose, Australijoje, Brazilijoje, Kanadoje, Šri Lankoje, Čilėje, Kinijoje, Kolumbijoje, Kosta Rikoje, Dominikos Respublikoje, Ekvadore, Egipte, Fidžyje, Havajuose, Indijoje, Izraelyje, Libijoje, Malaizijoje, Meksikoje, Naujoje Zelandijoje, Peru, Puerto Rike, JAV, Pietų Korėjoje, Tailande, Kanarų salose ir Tunise.  

      Įsimintiniausi pasirodymai buvo transatlantiniame laineryje „Steponas Batoras“ 1982 m., koncertas Indirai Gandi, Indijos Ministrei Pirmininkei, 1984 m., „Walt Disney World“ pramogų parke Orlande, Floridoje, 1994 m., bei Rotorua, Maorių kultūros centre Naujojoje Zelandijoje 2002 m. Toliausiai į vakarus koncertavome Havajuose (1999 m.), o toliausiai į rytus buvome nuvykę koncertuoti Prancūzų Polinezijoje 2006 m. 

 

Direktorius 
Zbigniew Romanowicz