Pereiti į pagrindinį turinį
Kraunama..

      Šiaulių kultūros centro folkloro ansamblis „Sedula“ įkurtas 1981 m. Jo vadovė ir įkūrėja – Virginija Gintilaitė.
      Kolektyvą sudaro šokėjai, dainininkai ir muzikantai, mėgstantys žemaitišką dainą, šokį, muziką ir pasakojamąją tautosaką. Kolektyvas atlieka Žemaitijos regiono autentišką folklorą, tačiau yra parengęs ne tik žemaitišką, bet ir Gavėnios ir Advento giesmių, patriotinių dainų ir romansų programas.
      Nuo 1990 m. kolektyvas yra visų Lietuvos respublikinių dainų švenčių dalyvis. Nuo 2014 m. kolektyvas kasmet organizuoja lietuvių meilės deivės Mildos garbei skirtą lietuviškų meilės dainų vakarą „Ir pakėlei mane lig žvaigždžių“.
Svarbesni kūrybinės veiklos pasiekimai:
      Pagal meninį lygį ir kitus veiklos rezultatus Lietuvos nacionalinis kultūros centras ansambliui suteikė antrą kategoriją.
      2014 m. Baisogaloje, kasmetiniame romansų konkurse „Nebegrįšiu laukų takeliu“ dalyvavęs kolektyvo moterų duetas apdovanotas žiūrovų simpatijų prizu.
      2017 m. kolektyvo mergaičių duetas istorinės patriotinės dainos konkurse „Aušta aušrelė“ Joniškyje apdovanotas paskatinamuoju prizu ir diplomu bei Joniškio kultūros centro simpatijų prizu. Kolektyvas apdovanotas LR Seimo nario A. Gumuliausko prizu ir Padėkos raštu.
      Folkloro ansamblis „Sedula“ už etninės kultūros puoselėjimą ir populiarinimą visuomenėje, aktyvią ir prasmingą kultūrinę veiklą, iniciatyvumą, meninės saviraiškos skatinimą ir kūrybiškumą apdovanotas LR Kultūros ministrų V. Prudnikovo ir Š. Biručio, LR Seimo pirmininkės I. Degutienės, LR Seimo narių V. Simulik, A. Gumuliausko ir E. Žakario, LASS Centro tarybos pirmininkų, Klaipėdos m. ir Šiaulių m. merų ir kitų Padėkos raštais.
      2006 m. išleista kolektyvo kompaktinė plokštelė „Tylus tylus vakarielis“, o 2007 m.– kompaktinė plokštelė „Šalis ta, Lietuva vadinas“.
 

Vadovė Virginija Gintilaitė