Pereiti į pagrindinį turinį
Kraunama..

      Šiaulių pučiamųjų orkestras įkurtas 1966 metais Stasio Jautako iniciatyva. Nuo 1970 m. orkestras yra respublikinių, vėliau Pasaulio lietuvių dainų švenčių dalyvis, per minėtas šventes vykusių konkursų prizininkas ir laureatas.
      Koncertuoja Šiaulių mieste ir apskrityje, dalyvauja tradiciniuose festivaliuose (Mažeikiuose, Panevėžyje, Kaune, Palangoje, Plungėje ir kituose miestuose), respublikiniuose pučiamųjų orkestrų čempionatuose. Paskutiniai pasiekimai – tarptautiniame festivalyje „Baltarusiškos fanfaros 2011“ laimėti apdovanojimai. Per savo gyvavimo metus sėkmingai koncertavo Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Olandijoje.
      Šiaulių miesto pučiamųjų orkestras koncertavo kartu su tarptautinių konkursų laureatais: J. Lopetaite, J. Leitaite, R. Vingru, V. Juozapaičiu ir kt. žinomais atlikėjais. Buvo parengtos koncertinės programos su solistais Egidijumi Sipavičiumi, Merūnu Vitulskiu, folkloro ansambliu  „Salduvė“, liaudiškos muzikos ansambliu „Saulė“, jaunimo kameriniu choru „Atžalynas“, Šiaulių berniukų ir jaunuolių choru „Dagilėlis“, bendradarbiaujama su įvairiais vidurinių mokyklų muzikiniais ansambliais, ruošiant valstybinių švenčių programas. Pučiamųjų orkestro muzikantai groja ir Šiaulių simfoninio orkestro sudėtyje.
      Orkestras yra parengęs koncertinę programą kartu su šokėjomis. Per metus pučiamųjų orkestras parengia keturias penkias naujas koncertines programas.
 

Meno vadovas ir dirigentas – Sigitas Vaičiulionis, 
Dirigentas – Gediminas Brūzga. 
Vadovo asistentas – Arvydas Lingys.