Pereiti į pagrindinį turinį
Kraunama..

      Liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“, vienas seniausių ir garsiausių Šiaulių universiteto meno kolektyvų,  gyvuoja nuo 1972 metų. Šiuo metu jame groja, dainuoja ir šoka daugiau kaip 30 Šiaulių miesto studentų, dėstytojų, mokytojų ir kitų profesijų atstovų. Nuo 1996 m. kolektyvo meno vadovo pareigas eina Darius Daknys, 
„Saulės“ repertuare – tradicinės lietuvių liaudies muzikos ir dainų aranžuotės, originalūs Lietuvos kompozitorių kūriniai, sukurti remiantis lietuvių folkloro tradicijomis, sceniniai šokiai . Daugelio muzikinių kūrinių ir aranžuočių autorius - „Saulės“ ansamblio meno vadovas Darius Daknys.
      Ansamblis kasmet atstovauja Šiaulių miestui ir Lietuvai tarptautiniuose renginiuose, festivaliuose, konkursuose, kur ne kartą pelnė laureatų ir diplomantų vardus. 
      Už puikius kūrybinius pasiekimus „Saulės“ ansambliui pirmajam šalyje paskirta geriausios 1999 metų Lietuvos liaudiškos muzikos kapelos nominacija ir įteikta „Aukso paukštė“.  Ansamblis yra įrašęs ir išleidęs 10 muzikinių albumų.
      Per savo kūrybinės veiklos laikotarpį „Saulė“ ansamblis sėkmingai atstovavo Lietuvai tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose Belgijoje, Danijoje, Jungtinėje Karalystėje, Kuboje, Kroatijoje, Olandijoje, Latvijoje, Estijoje, Vengrijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Norvegijoje, Maltoje, JAV, Brazilijoje, Kinijoje, Kolumbijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje ir kitose šalyse.
      „Saulės“ ansamblis yra tarptautinės liaudies meno organizacijos IOV (prie UNESCO) ir tarptautinės šokių festivalių federacijos FIDAF narys. Ansamblio meno projektų koordinatorius Zenonas Ripinskis yra įtrauktas į FIDAF vykdomąjį komitetą ir paskirtas šios organizacijos atstovu Lietuvai.
      Ansamblis kartu su partneriais nuo 2005 m. organizuoja tarptautinius folkloro konkursus, festivalius „Saulės žiedas“ , kuriuose jau yra dalyvavę liaudiškos muzikos atlikėjai net iš 39 šalių.

Ansamblio meno vadovas Darius Daknys
Choreografinės grupės vadovė Adelė Gružienė
Vokalo grupės vadovas Eugenijus Andrulis
Meno projektų koordinatorius Zenonas Ripinskis