Pereiti į pagrindinį turinį
Kraunama..

      Nedaugelis šiandien pasakytų, kas yra toji NALŠIA. Ką reiškia šis neįprastai skambantis žodis? XIII amž. šiuo vardu vadintos žemės, plytėjusios rytų Lietuvoje. Dabar senosios Nalšios tarsi ir nebėra – ji praeityje. Tačiau jos (šiandienos rytų Aukštaitijos) etninės kultūros paveldas pasiekė mūsų tradicijos. 
      Nuo pat savo susikūrimo 1984 m. folkloro ansamblis NALŠIA turėjo ir tebeturi aiškią viziją – atgaivinti ir populiarinti rytų Aukštaitijos (Ignalinos, Zarasų, Utenos Švenčionių r.) tautosaką. Trisdešimt metų daina prie dainos, giesmė prie giesmės, ratelis prie ratelio, šokis prie šokio buvo kraunama ansamblio repertuaro skrynia, iš pateikėjų pasakojimų, įrašų buvo atkuriamas specifinis dainavimo būdas, muzikavimo tradicijos. 
      Nors labiausiai ansambliečių mėgstama daina, tačiau nemažas dėmesys skiriamas ir instrumentinei muzikai. Instrumentinės grupės muzikantai groja skudučiais, ragais, kanklėmis, lamzdeliais, armonika, žvanguliais, būgneliu, barškučiu, trikampiu, griežia smuikais, basetle, muša būgną. Šokių melodijų griežėjai mokėsi iš kaimo muzikantų. Instrumentus pagamino geriausi meistrai pagal muziejuose saugomų autentiškų instrumentų pavyzdžius.
      Ansamblyje puoselėjamas ir tradicinis choreografinis folkloras, ypač stengiamasi atkurti specifinę šokimo manierą bei išryškinti kiekvieno šokėjo induvidualybę.
      Ypač puikiai ansambliui pavyksta vakaronės, kai bendrame šokio ar ratelio sukūryje išnyksta riba tarp žiūrovų ir atlikėjų. NALŠIA dalina žiūrovams nuoširdumą ir savo širdies šilumą.
      Retkarčiais kolektyvas eksperimentuoja, parodijuoja. Linksma, tranki ir išdaigiška užgavėnių programa, nuotaikingos persirengėlių kaukės ir kostiumai. Mielai rengiami, kruopščiai ir su išmone parenkant ne tik romansus, populiarias „jaunystės laikų” melodijas bei šokius, bet ir tam tinkamus rūbus, retro vakarėliai. Klausaisi, žiūri… ir abejingas nelieki tikrai. Tik nežinai kartais – juoktis ar verkti…
      Kolektyvas daug koncertuoja, populiarina Rytų aukštaičių folklorą pačioje Rytų Aukštaitijoje, jos miestuose ir kaimeliuose, organizuoja įvairias šventes miškininkams ir visuomenei. Kasmet dalyvauja folkloro festivalyje Skamba skamba kankliai, dainuoja ir šoka tarptautiniame folkloro festivalyje BALTICA, Pasaulio lietuvių dainų šventėse, tarptautiniuose folkloro festivaliuose Rusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Italijoje, Olandijoje, Turkijoje, Vengrijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Makedonijoje. Aplankyti tolimiausi Lietuvos kampeliai, koncertuota švietėjiškuose renginiuose, mokyklose, parodų atidarymuose, mugėse… Dalyvauta užsienio lietuvių bendruomenių renginiuose Baltarusijoje, Latvijoje, Ukrainoje, Estijoje, Karelijoje, Lenkijoje. 
      Nuo 1998 m. NALŠIAI vadovauja Audronė Vakarinienė.
 

Vadovė Audronė Vakarinienė