Pereiti į pagrindinį turinį
Kraunama..

      Liepos 3 d., trečiadienio pavakarę, nešini padėkos dovanomis į Šiaulių miesto savivaldybę atvyko visų festivalyje „Saulės žiedas“ dalyvaujančių 11 šalių atstovai. Delegacijas Šiaulių miesto mero vardu susitikime priėmė mero pavaduotojas Egidijus Elijošius.

      „Saulės žiedo“ reikšmė tiek Šiauliams, tiek Lietuvai yra visapusiškai didelė. Mero pavaduotojas E. Elijošius pabrėžė, kad festivalis suteikia unikalią galimybę: „Turime galimybę savo mieste vienu metu pakeliauti po skirtingas kultūras – neįkainojama patirtis“. E. Elijošius taip pat pažymėjo, kad svarbus ir Šiaulių universiteto, mokyklų akademinės bendruomenės, jaunimo judėjimų įsitraukimas, folkloro propagavimas, tradicijų ir kultūros puoselėjimas. Pasidžiaugta ir miesto senjorais, kuriems, pasak mero pavaduotojo, „pramogų niekada nebus per daug, tuo labiau – nemokamų pramogų“.

      „Culture is our energizer!”

      Anglų kalba sveikindamas svečius, mero pavaduotojas džiaugėsi dalyvių gausa ir dėkojo už viešnagę. E. Elijošius akcentavo ne tik „Saulės žiedo“ svarbą Lietuvai, Šiauliams, jis taip pat pabrėžė, kaip svarbu puoselėti savąją kultūrą, domėtis kitų tautų, šalių tradicijomis, nes būtent tai yra „varomoji jėga“, energijos šaltinis. Mero pavaduotojas dalyviams palinkėjo geros nuotaikos, ištvermės ir susikaupimo konkursuose ir, žinoma, gerai praleisti laiką festivalio metu bei keliaujant po Šiaulių kraštą. Svečiai taip pat buvo supažindinti su Šiauliais reprezentaciniu filmuku, kuris prikaustė susirinkusiųjų dėmesį. Vis dėlto, visą oficialumą ir rimtumą nustelbė užsienio šalių ir Šiaulių miesto savivaldybės atstovų nuoširdus bendravimas ir šiltos šypsenos.

      „Mažas, bet šaunus!”

      Savivaldybės atstovai kvietė „Saulės žiedo“ dalyvius prisistatyti ir tarti sveikinimo žodį neįprasta tvarka. Kadangi susirinkusieji yra atvykę iš įvairių pasaulio šalių, eiliškumas buvo nurodytas remiantis kiekvienos šalies nuotoliu nuo Šiaulių. Pirmieji suvenyrais ir kitomis dovanomis su mero pavaduotoju E. Elijošiumi apsikeitė iš Čilės atvykusio kolektyvo atstovai, antrieji iš Indijos, tretieji – Portugalijos.

      Dalyviai, kolektyvų vadovai dėkojo savivaldybei už svetingą priėmimą. Daugeliui ansamblių tai buvo pirmasis kartas ne tik Šiauliuose, bet ir Lietuvoje. Tiesa, buvo kolektyvų, kurie jau yra dalyvavę ne viename panašaus pobūdžio festivalyje, tačiau sveikinimo metu pasisakė, kad Šiaulių miestas atrodo jaukus, gražus ir tikisi čia gerai praleisti laiką.

      Turkų atstovai kalbėjo, kad dalyvauti tokiame konkurse-festivalyje jiems yra pirmasis kartas, tad entuziazmo ir smalsumo tikrai nestigs. Kalbėdami apie Šiaulius, prasitarė, kad jiems čia labai patinka ir Šiaulius įvardijo kaip mažą, bet šaunų miestą. Tuo tarpu Lenkijos kolektyvo atstovai prasitarė turintys daugiau patirties, mat jiems jau teko dalyvauti ne viename panašiame festivalyje, tačiau „Saulės žiedas“ jiems yra išskirtinis, nes šiemet yra minima Lietuvos didžiosios kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės sąjungos 450-ųjų metų sukaktis. Atlikėjai iš Lenkijos tikisi atrasti daugiau ryšių, gerai praleisti laiką ir, žinoma, laukia sėkmingų „Saulės žiedo“ konkursų. Susitikimo pabaigoje dovanomis taip pat apsikeitė komisijos nariai, o susitikimą vainikavo bendra nuotrauka.

      „Gyvybė yra!”

      Mero pavaduotojas prasitarė, kad žmonos dėka folkloras jo šeimoje užima svarbią vietą. Pasak E. Elijošiaus, tokie kultūriniai elementai, kaip šokiai, dainos, rateliai skatina prisiminti mūsų tautinį identitetą. Tad, anot jo, „folkloro festivaliai yra įgalinantis resursas, parodantis, kad gyvybė yra“!

      Rūta Stankutė

      Vitaliaus Lebedžio nuotr.