Pereiti į pagrindinį turinį
Kraunama..

      Karščio bangos Lietuvoje atslūgo, tačiau Šiauliuose saulėtos nuotaikos netrūksta. Į miestą jau atvyko ir įsikūrė renginio dalyviai iš 11 šalių, o liepos 3 dienos popietę mieste nuskambėjo pirmasis festivalio-konkurso „Saulės žiedas“ koncertas. Prekybos centre „Saulės miestas“ įsikūrusioje „Saulės Terasoje“ savo pietietiška šiluma su šiauliečiais dalinosi ansambliai iš tolimųjų Čilės, Portugalijos ir Ispanijos.

      Daugiau nei 13 tūkstančių kilometrų sukorusi Čilės komanda Europoje lankėsi jau šešis kartus, tačiau Lietuvoje šis vizitas jiems pirmasis. Priešingoje pasaulio pusėje esanti Čilė lietuviams skamba itin egzotiškai, tačiau, pasirodo, kad šios dvi šalys turi nemažai panašumų. „Oras Lietuvoje ne itin skiriasi nuo to, prie ko esame pratę. Kalbant apie liaudies meną, tarp jaunimo jis nėra labai populiarus, tačiau džiaugiamės, kad tradiciniais šokiais ir muzikavimu užsiima nemažai universitetų bendruomenių ir miestų gyventojų. Džiaugiamės dalyvaudami šiame festivalyje, nes mums patinka susipažinti su kitomis kultūromis, dalintis savąja ir kartu muzikuoti“ – pirmaisiais įspūdžiais dalinosi nuolatos besišypsantys Čilės ansamblio nariai.

      Koncerte dalyvavę saulėtųjų Ispanijos ir Portugalijos kolektyvai taip pat nusiteikę pozityviai ir iš festivalio tikisi išties daug. „Tikėjomės gerų orų, tad atvažiavome su vasarinais rūbais... O iš festivalio tikimės tik vieno – aukščiausių rezultatų ir prizų!“ – šypsojosi iš Madeiros atvykusios delegacijos narys. 

      „Saulės žiedo“ su nekantrumu laukia ir vietiniai gyventojai. Jau ketvirtąjį kartą festivalyje besilankanti šiaulietė džiaugiasi, kad jos gimtajame mieste vyksta toks renginys: „kiekvienais metais labai laukiu šio festivalio, be galo smagu matyti tokią kolektyvų ir kultūrų gausą.“

      Šiandien 18:30 val. šiauliečių dar laukia iškilminga festivalio-konkurso dalyvių eisena pėsčiųjų bulvaru (nuo „Šiaulių“ viešbučio iki Didžiosios scenos prie Kaštonų alėjos) ir „Saulės žiedo“ atidarymo koncertas Didžiojoje scenoje. Koncertinėje programoje šį vakarą dalyvauja kolektyvai iš visų 11 šalių.

 

      Gabijos Domarkaitės nuotraukos