Pereiti į pagrindinį turinį
Kraunama..

      Nuo 2005 metų organizuojamas festivalis-konkursas „Saulės žiedas“ šiemet yra įspūdingas marga savo svečių geografija. Ši driekiasi net nuo Čilės iki Indijos. Kas antrus metus vykstančio renginio idėja organizatoriams kilo dalyvaujant kitų šalių festivaliuose, o pajutus galingą jų atmosferą kilo klausimas: „kodėl to nepadarius ir čia, Lietuvoje?“ 
      Pirmasis toks ne tik Šiauliuose, bet ir Šiaurės Lietuvos regione tarptautinis festivalis kasmet auga ir tobulėja, kviečia vis naujus kolektyvus. „Saulės žiedas“ gali pasigirti priėmęs atlikėjus net iš 40 šalių.
 

      Ne tik festivalis, bet ir konkursas
      Penkias dienas vykstantis renginys – ir festivalis, ir konkursas. Z. Ripinskis mano, kad tai dar labiau skatina užsienio kolektyvų susidomėjimą „Saulės žiedu“. „Festivalių pasaulyje vyksta daug, o tradicinės kultūros, folkloro konkursų – labai mažai. Mes esame ko gero vieninteliai tokie Baltijos šalyse“, – „Saulės žiedo“ išskirtinumą pabrėžė festivalio direktorius.  Tai – vienintelis tokio pobūdžio konkursas Baltijos šalyse, kuriame šiemet atlikėjai bus vertinami net šešiose kategorijose. 
      Renginio organizatoriai kiekvienais metais pastebi didelį užsienio kolektyvų susidomėjimą. „Kai ateina paraiškos, matom, kad norinčiųjų dalyvauti yra iš labai daug šalių, iš daug kontinentų. Jie, matyt, ieško, kad būtų ne tik festivalis, bet ir konkursas“, –  pasakoja Z. Ripinskis.
      Organizatoriai neslepia, kad lyginti ir vertinti skirtingus temperamentus yra labai sunku, todėl atsižvelgiama ir į  tai, kaip atlikėjai jaučiasi scenoje, koks yra užsimezgęs jų tarpusavio santykis bei ryšys su publika. Konkurso komisija kiekvienais metais yra tarptautinė. Šiais metais jos nariai atvyksta iš Lietuvos, Ispanijos ir Vengrijos. Komisijos pirmininkė – etnomuzikologė dr. Loreta Sungailienė.
 

      Skatina susipažinti ir bendradarbiauti
      Pasak organizatorių, jau nuo pat pirmųjų „Saulės žiedo“ festivalių viena pagrindinių idėjų – paskleisti „Saulės žiedo“ lapelius visame Šiaulių regione. Kadangi pasirodyti atvyksta daugybė įvairių kultūrų atstovų, tarpusavyje jie ne tik susipažįsta, bet ir mainosi patirtimi, padovanoja dalelę savosios kultūros kitiems. Taip ugdoma draugystė ir tolerancija tarp skirtingų tradicijų, o festivalio metu užsimezgęs ryšys išlieka dar ilgai. 
      Visą pokalbį klausykite LRT Kultūros „Pakeliui su klasika“ laidoje: