Pereiti į pagrindinį turinį
Kraunama..

      „Saulės žiedui“ įsibėgėjant, antrąją festivalio dieną Šiaulių gatvėse ne tik skamba muzika, bet girdėti ir gyvybingas šokių ritmas. Nuo 15 val. prie Šiaulių turizmo informacijos centro į Šiaulius atvykę kolektyvai iš Lietuvos, Latvijos, Slovakijos, Čilės ir Vengrijos pristatė savo koncertinę programą bei pademonstravo savo gražiausius tradicinius šokius. Miestiečiai turėjo ypatingą progą choreografija ne tik pasigrožėti – kiekvienas kolektyvas kvietė praeivius bendram šokiui.

      Koncertą pradėjo mums, lietuviams, geriausiai pažįstamos žemaitiškos melodijos, dovanotos ansamblių „Šatrija“, „Šelmiai“ ir „Linkava“. Kaimynų latvių kolektyvas „Dziga“, kurį sudaro vos 7 nariai, šiauliečius įtraukė į tradicinius Rasų nakties šokius. Ansamblį, susikūrusį 1991 metais, sieja ne tik muzika, bet ir draugystė: „Repetuojame kas savaitę, tačiau kiekvienas mūsų susitikimas prasideda bendra vakariene. Visi susirenkame su šeimomis, su mažais vaikais pasidaliname praėjusios savaitės rūpesčiais, džiaugsmais ir tik po to imamės bendro šokio bei muzikavimo“, – sakė vadovė Dace Baltkaje. Muzikantė taip pat prasitaria besidžiaugianti atvykusi čia, į Lietuvą, nes mūsų tautas sieja ypatingas ryšys ir bendros šaknys, o čia sutikti žmonės visuomet draugiški ir svetingi.

      Vėliau pasirodė kolektyvai iš tolimesnių kraštų: Vengrijos, Slovakijos ir Čilės. Slovakai išsiskyrė savo spalvotais kostiumais ir trykštančia energija. Jaunieji šokėjai akivaizdžiai mėgaujasi buvimu scenoje. „Dauguma mūsų atliekamų šokių senovėje atsirado dirbant laukuose, nes taip ir darbai pasidaro lengvesni, ir laikas greičiau prabėga. Slovakijoje liaudies šokiai tarp jaunimo yra išties populiarūs, tačiau mūsų kolektyvui taip pat svarbu yra užmegztos tarpusavio draugystės ir patirtis, sukaupta keliaujant po festivalius Europoje“ kalbėjo kolektyvo „Sabinovčan“ narė Kristina.

      Iš tolimosios Čilės atvykusi delegacija „Ballet Folklorico Universidad Austral de Chile“, kaip ir įprasta, spindėjo šypsenomis ir charizma. Jų šokiai, persipynę su dainomis, plojimais, šauksmais ir švilpimu, užkrėtė ir susirinkusiuosius, negalėjusius netrypčioti kartu. Visgi šios kompanijos pademonstruoti temperamentingi šokiai nėra kilę Pietų Amerikoje. „Tai, ką matėte šiandien, iš tiesų nėra itin gilią prasmę turintys šokiai. Juos mes parsivežėme iš kitų Europos šalių ir „pavertėme“ savais, jų tikslas – mėgautis tiek juos šokant, tiek stebint“ komentuoja kolektyvo nariai.

      Visus šiuos ir kitus ansamblius iš 11 šalių kviečiame pamatyti dar tik artėjančiuose festivalio „Saulės žiedas“ renginiuose!

Germantė Lovčikaitė

Gabijos Domarkaitės nuotr.