Pereiti į pagrindinį turinį
Kraunama..

      Liepos 3 d. vakarą prasidėjo du metus lauktas festivalis-konkursas „Saulės žiedas“, savo spalvomis papuošęs Šiaulių centrinį bulvarą. Margaspalviais tautiniais kostiumais ir ritmingomis melodijomis iš įvairiausių pasaulio kampelių šiauliečius bandė nustebinti folkloro ansambliai net iš 11 šalių.

      Kas du metus trunkantis festivalis prasidėjo iškilmingu paradu, kurį vedė dvi lietuviškais tautiniais kostiumais pasipuošusios poros, nešančios „Saulės žiedo“ vėliavą. Juos sekė nešamos Lietuvos ir Europos Sąjungos vėliavos bei Tarptautinės folkloro organizacijos (IOV) ir Tarptautinių šokių festivalių federacijos (FIDAF) vėliavos. Iš paskos žengė vertinimo komisijos nariai, savivaldybės ir Šiaulių universiteto atstovai, o paskui juos rikiavosi organizatoriai ir kiti renginio dalyviai.

      Parado priekiu muzikinį toną uždavė koja kojon žengiantis Šiaulių pučiamasis orkestras. Toliau driekėsi eilė konkurso – festivalio dalyviai. Kiekvieną kolektyvą vedė Šiaulių Gytarių progimnazijos šokių studijos „Žalnieriukas“ vaikai, laikydami šalies pavadinimo lenteles. Kiekvienas kolektyvas bulvare susirinkusius gyventojus ir miesto svečius sveikino ne tik rankų mostais ir plačiomis šypsenomis, bet ir auksiniais balsais, stulbinančiais šokiais bei neįprastais kostiumais.

      Po Šiaulių pučiamųjų orkestro žengė iš Čilės atvykęs kolektyvas, paskui žingsniavo Vengrija, toliau Indija, du latvių kolektyvai, Lenkija, Portugalija, Serbija, Slovakija, Ispanija, Turkija ir du Lietuvos kolektyvai. Tokia tvarka dalyviai lipo ir ant didžiosios scenos. Atidarymo ceremonijos ir vakaro koncerto vedėjai Damilė Martinaitytė ir Denisas Kolomyckis kiekvieną šalį pasitiko jų kalba, o kai kurie svečiai su vedėjais pasisveikino lietuviškai, sakydami: „Labas vakaras, Šiauliai!“

      Scenos gilumoje sustoję „Žalnieriuko“ vaikai ir kolektyvų vėliavnešiai su vėliavomis sudarė vientisą margaspalvį foną, priešais kurį į sceną buvo pakviesti Šiaulių miesto mero pavaduotojas Egidijus Elijošius, konkurso – festivalio „Saulės žiedas“ organizatoriai ir tarptautinė vertinimo komisija. Sveikinimo kalbas sakė konkurso – festivalio direktorius Zenonas Ripinskis, komisijos narys Gabriel Frontera Mestre ir komisijos pirmininkė Loreta Sungailienė. Trumpai pasveikinęs Šiaulių gyventojus ir miesto svečius bei padėkojęs organizatoriams, E. Elijošius paskelbė konkursą – festivalį „Saulės žiedas“ atidarytą!

      Nuotaikingą ir jaudinantį atidarymo koncertą daina pradėjo L. Sungailienė, po jos dainą atliko mama Diana Martinaitienė su dukra Damile Martinaityte. Po Šiaulių miesto folkloro ansamblių įžanginių pasirodymų, savo eilės sulaukę,  egzotiškais pasirodymais stebino užsienio šalių folkloro ansambliai.

Kornelijos Savilionytės nuotr.