Fotoakcija „PASIPUOŠK LIETUVIŠKAI“

TARPTAUTINIS FOLKLORO KONKURSAS-FESTIVALIS „SAULĖS ŽIEDAS”

      „PASIPUOŠK LIETUVIŠKAI“ – fotoakcija. Šią savaitę – mūsų Valstybės diena, Tautinio kostiumo diena! Visą šią savaitę kviečiame puoštis lietuviškai: ateikite į „Saulės žiedo“ renginius tautiniu kostiumu ar jo detale, ateikite pasipuošę su Trispalvės geltona-žalia-raudona deriniais, Vyčio ar kita Lietuvos simbolika. Visomis dienomis ir, būtinai, liepos 6-ąją. Tuo, kas yra lietuviška. Laisvė ir garbė puoštis lietuviškai! PASIPUOŠĘ PATYS FOTOGRAFUOKITĖS IR ŽYMĖKITE NUOTRAUKAS #SAULESZIEDAS IR #PASIPUOŠKLIETUVIŠKAI. Taip pat GRAŽIAUSIAI PASIPUOŠUSIŲ „IEŠKOS“ ORGANIZATORIAI IR FOTOSAVANORIAI iš „Fotografijos namų“. Nusišypsokite jiems! Kiekvienos dienos fotoakcijos „Pasipuošk lietuviškai“ laimėtojai bus skelbiami „Saulės žiedo“ FB paskyroje.
      Organizatorių atrinktos nuotraukos pelnys puikių prizų: tautodailininkės Sigitos Milvidienės tautinį kaklaraištį, tradicinio amatų meistro Alberto Martinaičio dirbinį, kūrybinės studijos „EtnoDesign“ darbą, Šiaulių turizmo informacijos centro leidinį „Šiaulių krašto padavimai“, bitininkės Romos Mačienės medaus, „Baristų duonos“. Kiekviena nuotrauka – po organizatorių atrinktą prizą. Prizus galite atsiimti iki liepos 14 d. Šiaulių turizmo informacijos centre (Vilniaus g. 213).
      Fotoakcijos „Pasipuošk lietuviškai“ organizatoriai: „Saulės žiedas“ ir Šiaulių turizmo informacijos centras / Baltų kultūros pažinimo centras „Baltų kelias“.
O tiems, kas norėtų turėti savo TAUTINĮ KOSTIUMĄ, dalinamės „Etninės kultūros globos tarybos informacija“: „Tautinio drabužio neturintiems ir norintiems jį įsigyti siūlome pagalbą – Tautinio drabužio ekspertų sąrašą. Į šiuos žmones galima kreiptis, norint pasiaiškinti dėl tautinio drabužio siuvimo, komplektavimo taisyklių, tautinio drabužio gamintojų.
       Norintieji įsigyti archeologinį kostiumą, kuris taip pat yra tapęs svarbiu meilę Lietuvai išreiškiančiu simboliu, gali kreiptis į archeologinio drabužio konsultantus, paspaudę šią nuorodą. Šie archeologinio rūbo tyrėjai ir rekonstruktoriai pasidalins žiniomis apie archeologinio kostiumo rekonstravimo galimybes“.