ISPANIJA 🇪🇸 GABRIEL FRONTERA MESTRE

International Folk Contest-Festival „SAULÄ–S ŽIEDAS”

      Gabriel Frontera Mestre, gimęs 1953 m. Maljorkos Ariany mieste, yra viena ryškiausių asmenybių Ispanijos folkloro srityje. Baigęs verslo mokslus Balearų salų universitete, jis visą gyvenimą skyrė tradicinių šokių tyrimui, mokymui ir pristatymui tarptautinėje arenoje.
      Jau nuo 1975 m. Gabrielis yra Escola de Música i Danses de Mallorca narys, o nuo 1998 m. – jos prezidentas. Nuo 1978 m. šioje mokykloje jis veda tradicinių šokių pamokas, o 2002–2012 m. dėstė Mallorcos konservatorijoje. Jo pedagoginė veikla neatsiejama nuo folkloro paveldo – jis atliko svarbius lauko tyrimus apie Maljorkos bolero ir jota šokius, bendradarbiaudamas su Bartomeu Enseñat. Šio bendradarbiavimo pagrindu buvo sukurtas universalus mokymo metodas, naudojamas visose salos folkloro mokyklose.
      2006 m. išleistas mokomasis CD-DVD „Així“, o 2009 m. jis inicijavo ir vadovavo projektui, skirtam XVIII a. šokio „Contradansa“ atkūrimui, kuris buvo išnykęs Maljorkoje. Projekto rezultatai sugulė į knygą ir kompaktinį diską.
Gabrielio šokėjų kolektyvas dalyvavo dešimtyse tarptautinių festivalių ir pelnė pirmąsias vietas Italijoje, Lenkijoje, Bulgarijoje, Turkijoje ir kitose šalyse. Jis taip pat yra pripažintas tarptautinių folkloro konkursų žiuri narys, dalyvavęs daugiau nei 25 šalyse – nuo Pietų Korėjos, Peru, Brazilijos ir Egipto iki Indonezijos, Lenkijos ir Prancūzijos.
      Jis buvo:
      • FIDAF Europos regiono pirmininkas (2012–2016) ir vicepirmininkas (nuo 2016),
      • Mallorca World Folk Festival direktorius (2019),
      • UNESCO Tarptautinės šokio tarybos (CID) narys (nuo 2010),
      • Kultūros paveldo tarybos prie Balearų vyriausybės narys (nuo 2015).
      Gabriel Frontera Mestre veikla – tai tiltas tarp istorijos ir šiandienos, tarp Balearų salų tradicijų ir pasaulinės folkloro bendruomenės. Jo darbas išlieka ne tik vertingas akademiniu požiūriu, bet ir įkvepiantis būsimoms šokių mylėtojų kartoms.