Jonas Chockevičius (Lietuva)

TARPTAUTINIS FOLKLORO KONKURSAS-FESTIVALIS „SAULĖS ŽIEDAS”

Jonas Chockevičius – kompozitorius ir atlikėjas, virš 20 metų dirbantis Lietuvos muzikinėje scenoje. Vienas iš esminių Jono kūrybinio kelio akcentų yra patriotinio roko – metalo grupė „Thundertale“. Jonas yra vienas iš grupės įkūrėjų, ilgametis narys ir daugelio dainų autorius. Viena žinomiausių Jono aranžuotų dainų, Thundertale vizitinė kortelė, daina „Žemėj Lietuvos“. Per 18 grupės gyvavimo metų, dalyvavo ne viename TV projekte, grojo festivaliuose, koncertuose.

Kartu su kitais žinomais Lietuvos muzikos atlikėjais, tokiais kaip Liudas Mikalauskas, Egidijus Bavikinas ir kt. pastatė roko operą „Priesaika“, skirtą partizanų atminimui. Jonas vienas iš bendraautorių ir atlikėjų.
2019 įkūrė grupę Pradžiapati. Jau išleisti fiziniu pavidalu du solo muzikiniai albumai („Vėjų šventyklos ruduo“ ir „Žiema“), kuriuos galite įsigyti ar paklausyti internetinėje erdvėje.

2019 metais Jono rankose suskambo kanklės. Nejučia jos pakeitė gitarą. Skambesys taip užbūrė, kad šiuo metu Jonas jas ir gamina.
Veda seminarus, edukacijas vaikams ir suaugusiems, pristatydamas lietuvių tautos muzikinį paveldą, dainas, senuosius muzikos instrumentus. Šiuo metu Kardokų Gamtos mokyklos muzikos mokytojas.

Jonas yra etnomuzikinės pasakos, kurią sukūrė kartu su Kauno miesto muziejumi, animacinio filmuko „Ti ta to“ scenarijaus, garso takelio ir muzikos autorius.