Loreta Sungailienė (Lietuva)

TARPTAUTINIS FOLKLORO KONKURSAS-FESTIVALIS „SAULĖS ŽIEDAS”

Loreta Sungailienė (Mukaitė) – etnomuzikologė, humanitarinių mokslų daktarė, folkloro tyrinėtoja ir atlikėja, Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus Nematerialaus kultūros paveldo specialistė, etninės kultūros projektų iniciatorė ir vadovė.

2001 m. įgijo magistro laipsnį, 2007 m. apgynė humanitarinių mokslų disertaciją apie žemaičių liaudies dainų intonacinius modelius ir artikuliaciją. Yra publikavusi mokslinių, metodinių, informacinių straipsnių, recenzijų. Nuolat skaito paskaitas, veda mokymus respublikiniuose, regioniniuose ir savivaldos lygmens seminaruose, dalyvauja ir skaito pranešimus tarptautiniuose nematerialaus kultūros paveldo apsaugai skirtuose forumuose.

L. Sungailienė aktyviai bendradarbiauja ne tik su Lietuvos folkloro kolektyvais, bet ir su kitų tautinę kultūrą reprezentuojančių žanrų kolektyvais – liaudiškos muzikos kapelomis, tautinių šokių kolektyvais, dainų ir šokių ansambliais, tautinių bendrijų meno mėgėjų kolektyvais. Yra metodinių leidinių ir garso bei vaizdo publikacijų sudarytoja, scenarijų autorė. Nuo 2000 m. yra Folkloro kolektyvų ir jų vadovų metų nominacijos „Aukso paukštė“ skyrimo komisijos narė, nuo 2003 m. yra Dainų šventės Folkloro dienos kūrybinės grupės, tarptautinio folkloro festivalio „Baltica“ kūrybinės grupės narė. 2008–2010 m. ir nuo 2015 m. – ilgalaikės valstybinės nematerialaus kultūros paveldo apsaugos programos „Tradicinės kultūros vertybių sąvadas“ metodinės grupės narė ir Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvado veiklos grupės bei ekspertų komisijos narė.

Nuo 2000 m. dirba LRT televizijoje kaip laidų vedėja. Vadovauja Akademinio žemaičių jaunimo korporacijai „Samogitia“ ir Vilniaus m. jaunų šeimų folkloro kolektyvui „Virvytė“ (gyvuoja nuo 1995 m., kolektyvas yra pelnęs prestižinį meno mėgėjų kolektyvų apdovanojimą „Aukso paukštė“). L. Sungailienė – kultūrinių projektų ir renginių Lietuvos regionuose iniciatorė, autorė ir dalyvė. Yra įrašiusi solinę žemaičių ir pamario krašto liaudies dainų kompaktinę plokštelę, sudariusi ir išleidusi nemažai folkloro garso įrašų publikacijų. Etnomuzikologė ne tik kaip liaudies dainų tyrinėtoja, atlikėja, bet ir kaip įvairių šiuolaikinio folkloro projektų („Folkšokas“, „Sutartinės party“, „ZAP.4 elementai“ ir kt.) dalyvė. Nuo 2018 m. yra folk džiazo muzikos projektų „Lietuvos trombonų projektas ir Loreta Sungailienė“ ir „Loreta&Vytautas folkjazz trio” vokalistė. Su kolektyvais ir kaip solistė yra koncertavusi įvairiose pasaulio šalyse.

2012 m. etnomuzikologei paskirtas LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos apdovanojimas – nominacija „Už lietuviško folkloro puoselėjimą tarp kartų“. 2013 m. LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės valstybinis apdovanojimas – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis.