„Salduvė“ (Lietuva)

TARPTAUTINIS FOLKLORO KONKURSAS-FESTIVALIS „SAULĖS ŽIEDAS”

Šiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerija“ folkloro ansamblis „Salduvė“ įkurtas 1986 metais. Ansamblis pasivadino istorinio piliakalnio, esančio Šiaulių miesto rytiniame pakraštyje ir vadinamo Salduvės kalnu, pavadinimu. Šiauliai – apskrities centras, kurio teritorijoje ribojasi dvi Lietuvos etninės sritys – Aukštaitija ir Žemaitija, todėl daugiausia „Salduvės“ repertuare aukštaičių ir žemaičių dainos, šokiai, instrumentinė muzika, žaidimai, pasakojimai, taip pat kitų Lietuvos etnografinių regionų kalendorinės dainos, romansai ir šiuolaikinės folkloro interpretacijos.

„Salduvė” koncertuoja, puoselėja ir skleidžia lietuvių liaudies muzikinį, choreografinį ir pasakojamąjį folklorą ne tik Šiaulių mieste, bet ir visoje Lietuvoje, dalyvauja tarptautiniuose folkloro festivaliuose, Lietuvos dainų šventėse. Folkloro ansamblis sėkmingai koncertavo užsienyje: Latvijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Slovakijoje, Graikijoje, Turkijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Bulgarijoje.

„Salduvė“ ne kartą dalyvavo Lietuvos televizijos laidose, yra išleidusi 6 muzikinius albumus. Už puikius kūrybinius pasiekimus ansambliui „Salduvė“ buvo paskirta geriausio 2008 m. Lietuvos miesto folkloro ansamblio nominacija ir įteikta „Aukso paukštė”.

Daugiau informacijos galite rasti folkloro ansamblio „Salduvė“ „Facebook“ puslapyje, internetinėje svetainėje http://www.laiptai.com/salduve/
Visus folkloro ansamblio „Salduvė“ muzikinius albumus galite klausytis muzikinėse platformose Pakartot ir Spotify

Vadovas Darius Daknys