Tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedo“ pagrindinis prizas iškeliavo į Ispaniją

TARPTAUTINIS FOLKLORO KONKURSAS-FESTIVALIS „SAULĖS ŽIEDAS”

      Įspūdingu net penkias valandas trukusiu koncertu Šiauliuose baigėsi IX tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Finalinio koncerto pabaigoje paaiškėjo, kam atiteko didysis festivalio „Grand Prix“ prizas ir buvo išdalinti kiti apdovanojimai. Pagrindinis festivalio prizas ir 1500 eurų vertės kuponas atiteko vienam iš ryškiausių festivalio dalyvių – folkloro ansambliui iš Ispanijos „El Redoble“, o žiūrovų simpatijų prizą pelnė folkloro ansamblis iš tolimosios Panamos „Ritmos y Raíces Panameñas Ballet Folkclorico“. Šį prizą Panamos atstovams įteikė Šiaulių miesto savivaldybės meras Artūras Visockas.

      Baigiamojo koncerto metu taip pat buvo įteikti specialūs prizai. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos prizas už kultūrinio bendradarbiavimo plėtrą buvo įteiktas ansambliui iš Ukrainos „Halychina“. Buvo išdalyti ir kiti prizai. Festivalio globėjo LR Seimo nario dr. Stasio Tumėno įsteigtas prizas buvo įteiktas ansambliui iš Lenkijos „Grześ“, prizas už tradicijų puoselėjimą įteiktas kolektyvui iš Švedijos „Lunds Studenters Folkdanslag“, o tarptautinės konkurso vertinimo komisijos pirmininkės, etnomuzikologės dr. Loretos Sungailienės prizas atiteko solo vokalistui iš Čekijos – Petr Unucka.
      Penkias dienas trukęs spalvingasis IX tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ tapo vienu iš stambiausių tarptautinių renginių ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Jame dalyvavo per 800 atlikėjų iš dešimties šalių – Portugalijos, Ispanijos, Švedijos, Panamos, Čekijos, Ukrainos, Vengrijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos.
      Tarptautinį folkloro konkursą-festivalį „Saulės žiedas“ organizuoja asociacija „Baltų centras“.  Šis reprezentacinis Šiaulių miesto renginys yra įtrauktas į tarptautinės liaudies meno organizacijos IOV ir tarptautinės šokių festivalių federacijos FIDAF 2023 renginių sąrašus bei yra pelnęs pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje užsienio šalių. Festivalį „Saulės žiedas“ finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba ir kiti rėmėjai.
      Festivalio metu didžiuliu koncertu „Skambėkite, kanklės“ buvo išskirtinai pažymėta ir Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena. Šiame, kartu su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru surengtame koncerte dalyvavo per 120 kanklininkų iš visos Lietuvos, o jo metu buvo pirmą kartą pristatyta būsimosios 2024 metų dainų šventės Kanklių muzikos vakaro programa.
      Visas festivalio dienas Šiauliuose ir Šiaurės Lietuvoje skambėjo folkloro muzika. Festivalio „Saulės žiedas“ dalyviai žiūrovus ne tik džiugino nuostabiais koncertiniais pasirodymais, bet ir kvietė mokytis tradicinių liaudies šokių bei dainų.