Ansamblis „Inkstiliuks“, kaip folkloro būrelis, savo veiklą pradėjo 1998 metais Skaudvilės gimnazijoje. Nuo 2010-ųjų repetuoja Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyriuje, o nuo 2024-ųjų metų pabaigos, po įstaigos reorganizacijos, – Skaudvilės kultūros centre.
Ansamblio veikloje dalyvauja vaikai ir jaunimas nuo 5 iki 19 metų. Jie dainuoja kalendorines, vaikų, jaunimo, šeimos liaudies dainas, dalyvauja ekspedicijose, mokosi groti žemaitiškomis kanklėmis, pasakoja pasakojimus, žaidžia ratelius, šoka, domisi kalendoriniais papročiais ir juos pritaiko šventėse.
Ansamblio solistai, duetai, tercetai, pasakotojai, kanklininkai, instrumentinės grupės nuo 2010 metų kasmet dalyvauja „Tramtatulio“ konkurse: 2021 m. pasakotojas tapo diplomantu, 2023 m. vienas ansamblio narys pateko į nacionalinį ratą, šiemet keturi pasirodymai pateko į regioninį ratą (trys pavieniai dalyviai ir šeši kapelos nariai). 2018 ir 2024 metais dalyvauta Dainų šventėse Vilniuje su programomis „Pasaka apie dūdsmuikį“ (visi ansamblio nariai), „Labas rytas, mergyti“ (kanklės, šokėjai, dainininkai) ir „Muzika buva didelia brangi“ (bandonininkai ir šokėjai).
Ansambliui 2018 ir 2024 metais suteikta Mėgėjų meno kolektyvo II-oji kategorija.
Kolektyvas dalyvauja festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje (Lenkijoje – 2015, 2018 m.), yra Žemaitijos regiono vaikų ir jaunimo folkloro festivalio „Vasareli graži“ Skaudvilėje organizatorius (kitas festivalis vyks 2026 metais).
Ansamblis turi savo tradicinę kapelą (vadovai Rasa Bartkuvienė ir Vytautas Krencius), kurioje grojama bandonijomis, smuikais, basedle, žemaitišku būgnu. Kapela yra paruošusi pusės valandos programą „Skaudvilės krašto šokiai“, taip pat turi Užgavėnių dainų, oracijų, žaidimų programą, „Supkit mane, supėjėliai“ (Velykų ir Atvelykio dainos, žaidimai ir rateliai, margučių ridenimas ir kt.), Sekminių, Joninių, Advento–Kalėdų dainų ir ratelių programas, jaunimo ir darbo dainų programą, programą „Pasakojims apie Painkstalio kaimą“ (pagal skaudviliškio Dainoto Habdango surinktą istorinę medžiagą), kartu su mėgėjų teatru sukurtą programą „Žemaitiškos vestuvės“, kartu su Skaudvilės krašto muziejumi – duonos kepimo edukacijos, rugiapjūtės ir malimo dainų programą, Skaudvilės krašto Kūčių vakaro burtų ir tikėjimų programą, kūčios virimo edukaciją, šiaudinių žaisliukų ir sodų rišimo edukacijas, judriųjų liaudies žaidimų programą, kartu su Skaudvilės kultūros įstaigų darbuotojų sambūriu sukurtą Skaudvilės krašto kulinarinio paveldo pristatymo programą „Im i met“.
Tradicinė kapela groja valsus, polkas iš skaudviliškių Alekso Jokubausko ir Vytauto Krenciaus repertuaro.
Ansamblio nariai dalyvauja įvairiose Žemaitijos regiono tradicinių šokių vakaronėse, tradicinių judriųjų liaudies žaidimų vakaronėse, tarptautinėse etnokultūros naktyse, Tauragės apskrities tradicinių šokių vakaronėse, dalyvavo projekte „Tauragės krašto bandonija“ (2019 m.), bandonijų projektuose–stovyklose Eržvilke (Jurbarko r.) ir Kelmėje. Dalyvauja Tauragės, Skaudvilės ir aplinkinių miestų, kaimų bei bendruomenių šventėse, muziejaus naktų renginiuose Tauragėje, kasmet dalyvauja beveik visuose svarbiausiuose kultūros ir švietimo folkloro bei amatų renginiuose Tauragės rajone.
2020–2021 metais ansamblis įvykdė Tauragės kultūros centro projektus „Skaudvilės krašto bandonija“.
2023 ir 2024 m. ansamblio kapela tapo XII ir XIII respublikinio vaikų ir jaunimo konkurso „Tradicijų paveldėtojai” laureatais ir dalyvavo laureatų koncerte Vilniaus rotušėje. 2023 m. ansamblis organizavo etnokultūrinę vasaros stovyklą ansamblio nariams „Iš praeities – į dabartį“.
Dalyvauta televizijos, radijo laidose, tinklalaidėse: LRT „Draugiška Lietuva“ (2023 m.), „Duokim garo“ (2024 m. – du kartus), Info TV (filmas apie nematerialaus kultūros paveldo vertybę – Tauragės krašto bandoniją).
Vadovai: Rasa Bartkuvienė ir Vytautas Krencius